CO TO JEST BIOREZONANS?

W przypadku zachorowania zwykle udajemy się po pomoc do placówki służby zdrowia. Jednakże rosnące niezadowolenie z konwencjonalnych metod leczenia sprawia, że coraz większa liczba osób w Polsce odkrywa zalety terapii biorezonansowej. Istnieje mnóstwo przykładów i świadectw pacjentów, którzy rozczarowani skutecznością medycyny uniwersyteckiej, sięgnęli po terapię biorezonansową i odnotowali o wiele lepsze efekty leczenia. To właśnie na podstawie rosnącej liczby zadowolonych pacjentów można stwierdzić, że terapia biorezonansowa jest skuteczna i dużo efektywniejsza niż konwencjonalne terapie lecznicze.
Na całym świecie sprzedano ponad 15 tys. aparatów BICOM®, na których pracuje wielu doświadczonych lekarzy i naturoterapeutów. Przy pomocy aparatu BICOM® diagnozują oni i usuwają takie dolegliwości jak depresja, katar sienny, alergie, problemy skórne, układu pokarmowego oraz wiele innych przyczyn złego stanu zdrowia.
Współczesny tryb życia aktywnego człowieka naraża go na wpływ wielu negatywnych czynników środowiskowych. Stres, niewłaściwa dieta, zanieczyszczone środowisko, trudne warunki pracy – to wszystko wpływa bardzo niekorzystnie na ludzki organizm. Dodatkowo mutacje szczepów wirusów i bakterii są dzisiaj coraz bardziej odporne na działanie antybiotyków. Współczesne pasożyty są częstą przyczyną wielu epidemii, nie tylko wśród ludzi, ale także zwierząt. Ludzki organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością obciążeń. Przyjmowanie ogromnych dawek leków nie jest natomiast korzystne ze względu na szereg negatywnych skutków ubocznych.
Urządzenia BICOM® wykorzystywane są do eliminacji tych wszystkich obciążeń bez konieczności zażywania dużych ilości medykamentów.
W przypadku wielu pacjentów, nawet w tak poważnych i przewlekłych chorobach, jak depresja i uzależnienia, biorezonans okazał się bardzo skuteczny. To właśnie te sukcesy przekonują coraz więcej lekarzy, weterynarzy oraz terapeutów do tej skutecznej i nieinwazyjnej terapii alternatywnej.
Poniżej można znaleźć więcej informacji na temat biorezonansu, jego historii i sposobie działania.

Terapia biorezonansowa aparatem BICOM® jest metodą bezinwazyjną i bezbolesną, co czyni ją odpowiednią nawet dla bardzo małych dzieci lub bardzo schorowanych pacjentów. Może być stosowana również u zwierząt- od świnek morskich, przez psy, aż po konie. Metoda oparta jest na biofizyce, a nie jak w przypadku medycyny tradycyjnej na biochemii. Terapia biorezonansowa sama w sobie nie leczy chorób. Wspomaga jednak proces oczyszczania organizmu z toksyn, blokad i napięć, a w konsekwencji pozwala przywrócić organizmowi zdolność do samoregulacji zachodzących w nim procesów. Metoda ta jest najbardziej znana z pomocy przy dolegliwościach wywołanych czynnikami środowiskowymi (ich symptomy to między innymi: bóle, zmęczenie, kłopoty z układem trawiennym, zmiany skórne, ogólne złe samopoczucie).

HISTORIA BIOREZONANSU

Historia metody biorezonansowej sięga roku 1970, kiedy to niemiecki doktor Franz Morell używał homeopatii do leczenia swoich pacjentów. Homeopatia opiera się na przekonaniu, iż substancje powodujące pewne symptomy u osób zdrowych powinny być podawane w rozcieńczonej formie pacjentom wykazującym podobne objawy. Środki homeopatyczne są przygotowywane poprzez sukcesywne rozcieńczanie, bazując na „pamięci wody”. Doktor Morell zastanawiał się czy istnieje możliwość stworzenia „elektronicznej homeopatii”, czyli opracowania metody eliminującej czynnik powodujący chorobę poprzez użycie drgań elektromagnetycznych. Poszukiwania takiej metody Morell oparł na założeniu, że skoro ludzkie ciało składa się w około 70% z wody, informacje o chorobie powinny być przechowywane w organizmie. Oczywiście przy stwierdzeniu, że teoria „pamięci wody” była słuszna.
W 1977r. Morellowi i biofizykowi Ludgerowi Mersmann udało się skonstruować aparaturę do oddzielania chorobowych drgań elektromagnetycznych od drgań „zdrowych”. Wynalazek ten doprowadził do stworzenia aparatu MORA używającego elektrod, które pobierały informację energetyczną z organizmu pacjenta, aby przekształcić nieprawidłowe drgania oraz pobudzić organizm do uruchomienia mechanizmów obronnych. Pierwszy aparat był ręcznie sterowany i zarazem uciążliwy w obsłudze.
W 1987 roku Hans Brügemann opracował aparat z wbudowanym komputerem i założył firmę zajmującą się produkcją seryjną takich urządzeń (ta firma to dzisiejszy Regumed GmbH). Brügemann nazwał swoje urządzenie BICOM® i jako pierwszy użył pojęcia „terapia biorezonansowa”. Od tamtego czasu Regumed GmbH przy współpracy z ekspertami w dziedzinie biofizyki m. in. prof. Cyril Smith z Wielkiej Brytanii i prof. Fritz-Albert Popp z Niemiec dokonali wielu zmian i technicznych ulepszeń w aparacie BICOM®.
Do Polski pierwszy aparat BICOM® sprowadził Jerzy Przybylski w 1993 roku.
Obecnie aparat BICOM® jest używany w 80 krajach na całym świecie, zarówno przez osoby prywatne, jak i przez terapeutów oraz lekarzy. Metoda biorezonansowa jest stosowana na szeroką skalę w szczególności w krajach niemieckojęzycznych. Ostatnio zyskuje popularność również poza Europą, zwłaszcza w Chinach, gdzie aparaty BICOM® często stanowią wyposażenie szpitali.

JAK DZIAŁA TERAPIA BIOREZONANSOWA BICOM®?

Odkrycia w dziedzinie fizyki kwantowej dowiodły, że wszystkie cząsteczki materii, również komórki w ludzkim ciele oraz wirusy, bakterie, toksyny, pyłki itd. emitują fale elektromagnetyczne. Zależnie od rodzaju cząsteczki, wszystkie materie posiadają indywidualną długość lub częstotliwość owych fal. Nazywa się to wzorem częstotliwości i może być on odczytywany przez aparat BICOM®.
Analiza biofotonów oparta jest na założeniu, że komórki komunikują się ze sobą poprzez „błyski” (promieniowanie fotonu) na odpowiednich częstotliwościach. Eksperci w dziedzinie biofizyki uważają, że poziom biofizyczny organizmu kontroluje poziom biochemiczny, a co za tym idzie, strukturę materii i organów. Te skomplikowane założenia zostały opisane prostym językiem przez brytyjską dziennikarkę medyczną Lynne McTaggart w książce „The Field”, która zawiera wywiady z kluczowymi dla dziedziny biofizyki naukowcami.
Aparat BICOM® używa wzorów częstotliwości zaczerpniętych z organizmu człowieka lub z substancji, które obciążają organizm. Urządzenie dzieli drgania na harmonijne (prawidłowe, zdrowe) oraz dysharmonijne (nieprawidłowe, chorobotwórcze). Prawidłowe drgania mogą zostać wzmocnione i wysłane z powrotem do organizmu, poprawiając jego funkcjonowanie. Nieprawidłowe drgania natomiast są odwracane i ich lustrzane odbicie wraca do organizmu, aby zredukować ich negatywny wpływ.
Typowa, 45-minutowa terapia zawiera kilka programów terapeutycznych wykorzystujących informacje z organizmu i z substancji. Odwrócone informacje są wysyłane do organizmu pacjenta przez dużą matę elektromagnetyczną, na której leży pacjent. Podczas terapii, organizm jest stymulowany przez dobroczynne częstotliwości wytwarzane przez aparat BICOM®.

JAK DOBRZE TOLEROWANA JEST TERAPIA BIOREZONANSOWA?

W większości przypadków terapia biorezonansowa jest bardzo dobrze tolerowana. Jest stosowana od ponad 25 lat zarówno u bardzo małych dzieci, jak i osób dorosłych i starszych. Jak dotąd nie odkryto żadnych długotrwałych efektów ubocznych terapii. Pacjenci po usunięciu toksyn z organizmu mogą jedynie odczuwać ból głowy, lekkie nudności, bądź zmęczenie. Objawy ustępują do 24 godzin po sesji terapeutycznej. Aby zminimalizować te dolegliwości należy pić od 1,5 – 2 litrów przegotowanej lub nisko zmineralizowanej wody w celu wypłukania toksyn z organizmu. Wymienione wyżej objawy, mimo że są nieprzyjemne dla pacjenta, są dobrą oznaką. To dowód na działanie terapii.

Podstawy naukowe

Literatura