Zwierzęta, podobnie jak ludzie są organizmami narażonymi na liczne choroby powstałe w wyniku zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Dlatego też zarówno zwierzęta hodowlane, jak i te domowe cierpią na różne alergie, choroby o podłożu wirusowym, bakteryjnym czy pasożytniczym, a także dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego, pokarmowego i hormonalnego. Leczenie metodami tradycyjnymi często nie przynosi oczekiwanego efektu ze względu na błędną lub niedostateczną diagnostykę, a także jest utrudnione przez szczególną uciążliwość niektórych metod leczenia dla zwierząt (zastrzyki, przyjmowanie leków).

Aparat BICOM optima® jest obecnie najnowocześniejszym urządzeniem elektronicznym do przeprowadzania diagnostyki i terapii biorezonansowej. Jego możliwości są bardzo szerokie, zaś zastosowanie obejmuje nie tylko ludzi, ale także zwierzęta. Metodę BRT® skutecznie wykorzystuje się w medycynie od 30 lat, zaś od 15 również w weterynarii. Dzięki aparaturze BICOM optima® istnieje możliwość przeprowadzenia kompleksowych testów dotyczących około 1000 różnych czynników obciążających organizm zwierzęcy (pasożyty, wirusy, bakterie, grzyby, alergeny, metali ciężkich itp.). Dokładna diagnostyka umożliwia następnie przeprowadzenie skutecznej terapii, która przekształca nieharmonijne i patologiczne drgania komórek w te prawidłowe, dzięki czemu system immunologiczny zwierzęcia zostaje „odblokowany” i pobudzony do walki z chorobami. Aparat BICOM optima® doskonale wykorzystuje elektrostymulację w punktach akupunkturowych i na meridianach wyrównując w nich energię i pobudza organizm do samoregulacji i samoistnego wyzdrowienia.

Terapia biorezonansowa tak jak homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny komplementarnej nie zapewnia 100% skuteczności, jest to zawsze zależne od danego schorzenia i samego organizmu pacjenta oraz od jego sumiennego stosowania się do zaleceń. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i jeszcze nie jest rozpoznawalna.