terapia_przeciwbolowa1Ból jest najczęściej objawem nieprawidłowego funkcjonowania organizmu lub choroby. Może być on przewlekły lub ostry, a w każdym przypadku jest uciążliwy dla pacjenta i często utrudnia mu normalne funkcjonowanie. W medycynie konwencjonalnej walka z bólem polega najczęściej na podawaniu środków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych, które zbyt długo przyjmowane rujnują organizm i mają szereg skutków ubocznych niekorzystnych dla zdrowia.
Najtrudniejszy do zlikwidowania jest ból układu kostno- stawowego oraz mięśniowego, który związany może być z następującymi chorobami:

  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • zwyrodnienie kręgosłupa
  • dyskopatia
  • rwa kulszowa
  • stany zapalne
  • „łokieć tenisisty”

lokiec_tenisistyChoroby te są charakterystyczne dla podeszłego wieku, jednak ze względu na prowadzony współcześnie tryb życia, coraz częściej występują u młodych ludzi.

Terapia biorezonansowa jest bardzo skuteczna w likwidacji bólów układu ruchu, gdyż poprzedza ją diagnostyka (np. specjalistyczny test ortopedyczny), która umożliwia precyzyjne dobranie częstotliwości aparatury i zlikwidowanie nie tylko objawów bólowych, ale przede wszystkim jego przyczyn. Działanie z wysoką dokładnością na miejsce objęte chorobą umożliwia specjalny BICOM® chip. Jest to forma pamięci, programy użyte w trakcie terapii są na nim zapisywane. Po wizycie, przyklejamy chip do ciała w miejscu wskazanym przez terapeutę, przedłuża to działanie terapii po jej zakończeniu. Efekt terapeutyczny wzmacnia również stosowanie tzw. kanału drugiego stabilizującego, który działa bezpośrednio na przyczynę bólu czyli np. likwiduje stan zapalny, eliminuje obciążenia grzybicze lub bakteryjne.

Terapia aparatem BICOMoptima® New sprawdza się również w łagodzeniu lub likwidacji bólów napadowych, takich jak:

  • migrena
  • bóle menstruacyjne
  • bóle uszu
  • bóle zębów.

Terapia przeciwbólowa BRT® jest nieinwazyjna, bezbolesna, nie powoduje skutków ubocznych i nie koliduje z innymi metodami leczenia. W przypadku bólu przewlekłego niezbędne jest odbycie kilku sesji terapeutycznych, w celu osiągnięcia zadowalającego i trwałego efektu.

terapia_przeciwbolowa2TERAPIE:

Terapie na różnego rodzaju schorzenia powinny odbywać się raz w tygodniu. Ilość wizyt zależna jest od stanu pacjenta – 5 lub 8 terapii. Jedna terapia trwa od 30 minut do 1,5 godziny. Ważne jest wypicie wody w ciągu całej doby po terapii oraz nie stosowanie używek.

UWAGA: Przeciwwskazaniem do terapii jest posiadanie rozrusznika serca, implantu elektronicznego, pierwszy trymestr ciąży.

Terapia biorezonansowa tak jak homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny komplementarnej nie zapewnia 100% skuteczności, jest to zawsze zależne od danego schorzenia i samego organizmu pacjenta oraz od jego sumiennego stosowania się do zaleceń. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i jeszcze nie jest rozpoznawalna.