rzuc_palenie1Palenie papierosów zabija co roku około 6 milionów ludzi na świecie (dane WHO). W dymie tytoniowym znajduje się 40 związków rakotwórczych i wiele innych toksycznych substancji. Badania wykazały, że przeciętny palacz żyje 10 lat krócej niż osoby niepalące, zaś najczęstsze choroby dotykające osoby uzależnione od nikotyny to: rozedma płuc, rak płuc, krtani, jamy ustnej, astma oskrzelowa, choroba niedokrwienna serca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, zawał mięśnia sercowego, wrzody żołądka i dwunastnicy, problemy z płodnością. Wiedza o szkodliwości palenia tytoniu jest powszechna, a mimo to aż około 30% Polaków i ponad 20% Polek wciąż sięga po papierosa, a wśród nich są niestety także osoby bardzo młode. Zerwanie z nałogiem jest bardzo trudne, gdyż papierosy uzależniają nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Warto jednak podkreślić, że rzucić palenie warto nawet po wielu latach uzależnienia, gdyż organizm potrafi pozbyć się nagromadzonych toksyn i niemal w pełni się zregenerować.

Terapia antynikotynowa przy użyciu aparatu Bicom jest jedną ze skuteczniejszych metod pomagających rzucić palenie. Podczas sesji terapeutycznej po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego. Powinien on ustąpić w przeciągu 2-12 godzin, jednak wyraźny brak chęci palenia odczuwa się dopiero następnego dnia rano. W ciągu kolejnych 10-14 dni pacjenta czeka jedynie walka z uzależnieniem psychologicznym, czyli odruchem sięgania po papierosa. Bardzo ważnym elementem terapii antynikotynowej jest uruchomienie procesu oczyszczania się tkanek z toksyn, co objawia się wzmożonym pragnieniem i potliwością po zakończeniu sesji. Dlatego terapeuta zaleca zazwyczaj pacjentowi specjalne postępowanie tuż po terapii, polegające na piciu dużej ilości wody oraz absolutnego unikania dymu papierosowego.

Rzucenie palenia w wyniku terapii biorezonansowej jest skuteczne u większości pacjentów, jednak u niektórych konieczne jest przeprowadzenie więcej niż jednego seansu terapeutycznego. Brak efektów w zerwaniu z nałogiem dotyczy przede wszystkim ludzi, u których nie występuje wola rzucenia palenia.

BO+ tnik

FILM – TVN Rozmowy w toku – Terapia antynikotynowa

FILM – BBC – Terapia antynikotynowa

Terapia biorezonansowa tak jak homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny komplementarnej nie zapewnia 100% skuteczności, jest to zawsze zależne od danego schorzenia i samego organizmu pacjenta oraz od jego sumiennego stosowania się do zaleceń. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i jeszcze nie jest rozpoznawalna.