odchudzanie1Otyłość i nadwaga dotyczą już ponad połowy dorosłych Polaków, a także ponad 20% dzieci i młodzieży. Według różnych badań jesteśmy jednym z najszybciej przybierających na wadze narodów europejskich. Problem ten niestety nie wiąże się jedynie z mało atrakcyjnym wyglądem, lecz przede wszystkim ma poważne konsekwencje zdrowotne. Do najpoważniejszych skutków otyłości zalicza się: choroby układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie tętnicze), układu kostnego (bóle kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów), choroby metaboliczne (insulinoodporność, cukrzyca typu 2), choroby nerek, kamica żółciowa, nowotwory i inne choroby jelit, problemy z układem płciowym i moczowym, a także konsekwencje społeczno- psychologiczne związane z niską akceptacją osób otyłych.

Odchudzanie jest procesem długotrwałym i w wielu przypadkach bardzo trudnym. O jego skuteczności decyduje szereg czynników, przede wszystkim przyczyny nadwagi, którymi może być podłoże psychologiczne, nieprawidłowe funkcjonowanie niektórych narządów lub zaburzenia metabolizmu.

Terapia biorezonansowa skutecznie pomaga w odchudzaniu, ponieważ opiera się na działaniu kompleksowym i wieloetapowym:

I etap składa się z diagnostyki stanu organizmu oraz konsultacji z terapeutą

II etap to cykle terapeutyczne obejmujące precyzyjnie dopasowane programy (minimum 8 terapii w cyklu), które odbywają się co tydzień przez 1 godzinę

III etap to cykle podtrzymujące efekt odchudzania, które odbywają się np. raz w miesiącu.

Programy terapeutyczne w cyklu terapii:

  • redukcja uciążliwego uczucia głodu
  • zahamowanie łaknienia (szczególnie na słodycze)
  • pomoc w pozbyciu się ataków tzw. „wilczego apetytu” (np. z powodu stresu)
  • detoks organizmu (usuwanie blokad i toksyn)
  • przyspieszenie spalania tłuszczów
  • usprawnienie przemiany materii
  • regulacja zaburzeń hormonalnych na różnym tle
  • regulacja równowagi kwasowo-zasadowej
  • usprawnienie perystaltyki jelit
  • wspomaganie rozpadu komórek tłuszczowych

Oprócz samej terapii istotnym elementem jest stosowanie odpowiedniej diety. Oczywiście jak w każdej terapii zdarzają się przypadki osób, u których sesje nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Terapia biorezonansowa tak jak homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny komplementarnej nie zapewnia 100% skuteczności, jest to zawsze zależne od danego schorzenia i samego organizmu pacjenta oraz od jego sumiennego stosowania się do zaleceń. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i jeszcze nie jest rozpoznawalna.