Borelioza to wieloukładowa choroba zakaźna. Wywoływana jest przez bakterie należące do krętków. Borrelia dostaje się do organizmu najczęściej w wyniku ukłucia kleszcza. Zakażenie człowieka następuje poprzez ślinę lub wymiociny kleszcza. Borrelia żyje wewnątrzkomórkowo oraz przekracza barierę krew-mózg, co stwarza pewne problemy w czasie leczenia (tylko niektóre antybiotyki penetrują barierę krew-mózg i tylko niektóre działają wewnątrzkomórkowo). W ciągu kilku tygodni po ukłuciu kleszcza, krętki rozprzestrzeniają się za pośrednictwem krwi do odległych miejsc – stawów, serca, układu nerwowego. Nieleczona infekcja może być obecna przez wiele miesięcy lub nawet lat, mimo wytwarzania przeciwciał przeciw borrelii.

Wczesne objawy choroby obejmują powstanie charakterystycznego rumienia cechującego się obwodowym szerzeniem się i centralnym ustępowaniem. Rumień wędrujący jest najczęstszym objawem wczesnej postaci boreliozy. Inne wczesne zmiany to rzadko występujący naciek limfocytarny skóry oraz objawy grypopodobne obejmujące gorączkę, ból głowy, osłabienie. Wczesne objawy ustępują w ciągu 3 miesięcy i u części chorych rozwija się postać wczesna rozsiana, która może przebiegać pod postacią zapalenia stawów lub neuroboreliozy albo (rzadziej) zapalenia mięśnia sercowego. Po wielu latach od zakażenia u części chorych dochodzi do zanikowego zapalenia skóry, przewlekłego zapalenia stawów, powikłań neurologicznych.

borelia1

W naszym gabinecie możesz wykonać TEST NA OBCIĄŻENIE BORELIOZĄ, który zawiera ponad 70 ampułek:

BAKTERIE (ponad 60 bakterii odkleszczowych):

BORRELIA 22 RODZAJE (m.in.: afzelli, berbera, burgdorferi, carteri, hispanica, venezuelensis, vincentii)

BEBESIA 14 RODZAI (m.in.: bigemina, canis, duncani, gibsoni, jakimoni, microti, ovate, panthera)

BARTONELLA 23 RODZAJE (m.in.: alsaticca, birtlesii, capreoli, doshiae, grahamii)

ANAPLASMA

YERSINIA

BRUCELLA

CHLAMYDIA

MYCOPLASMA

EHRLICHIA

RICKETTSIA

WIRUSY odkleszczowe:

BUNYA

FLAVI

HERPES

 

Wielu z nas podróżuje po odległych częściach świata, dlatego nasz test zawiera nie tylko bakterie i wirusy występujące w Polsce czy Europie, a także na innych kontynentach – Azja, Afryka, Ameryka. Dzięki temu mamy jeszcze więcej możliwości zdiagnozowania obciążenia.

TERAPIA

Terapia na boreliozę przy użyciu aparatu BICOM optima New® to nie tylko wyeliminowanie obciążających nasz organizm bakterii i wirusów, ale także usunięcie toksyn, wspomaganie układu nerwowego, narządów ruchu, stawów, mięśni.

Terapie powinny odbywać się według indywidualnych zaleceń terapeuty. Ilość wizyt zależna jest od stanu pacjenta. Jedna terapia trwa od 30 minut do 1,5 godziny. Ważne jest wypicie wody w ciągu całej doby po terapii oraz nie stosowanie używek.

z17752372Q

W naszym gabinecie spotkaliśmy się z licznymi przypadkami borelii. W wielu z nich skutecznie udało nam się nie tylko zminimalizować objawy ale i ostatecznie usunąć bakterię. Jeżeli problem borelii dotyczy również Ciebie zadzwoń i umów się na wizytę tel.: 618 679770

Terapia biorezonansowa tak jak homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny komplementarnej nie zapewnia 100% skuteczności, jest to zawsze zależne od danego schorzenia i samego organizmu pacjenta oraz od jego sumiennego stosowania się do zaleceń. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i jeszcze nie jest rozpoznawalna.