slonceAlergia na słońce to stan, w którym na skórze wystawionej na działania promieni słonecznych pojawiają się zaczerwienienia i bąble. Uważa się, że powodem występowania reakcji alergicznej na skórze wystawionej na słońce jest alergia na substancję, która naturalnie się w niej znajduje, a która pod wpływem promieniowania UV ulega przemianie w alergen. Substancja ta nie została do tej pory zidentyfikowana. Bywa także, że reakcje alergiczną wywołują przyjmowane leki czy nakładane na skórę kosmetyki.

WYRÓŻNIAMY 3 TYPY ALERGII NA SŁOŃCE:

Najbardziej popularna jest alergia występująca wczesnym latem. Kilka godzin spędzonych na tzw. „pierwszym słońcu” może wywołać uczulenie. Najczęściej zaczyna się ono zaburzeniem działania systemu immunologicznego, potem – po dłuższym przebywaniu na słońcu – dochodzi wysypka. Niekorzystny wpływ mają promienie UVA i UVB.
Istnieje też rodzaj alergii spowodowany reakcją chemiczną zachodzącą między promieniami słonecznymi, a kosmetykami, którymi smarujemy naszą skórę. Słońce wchodzi w reakcję z kosmetykami (pudry, fluidy), które nakładamy na twarz, a nawet z kremami chroniącymi nas przed słońcem. Nie każda skóra reaguje na dany kosmetyk tak samo.
Zbyt długie przebywanie na słońcu też może wywołać alergię. Skóra może pokryć się krostkami. Zdarza się to, gdy następuje zmiana pór roku i wiosna przechodzi w lato. Jest to choroba chroniczna, po której zostają ślady, nawet po wyleczeniu wysypki.
Reakcje alergiczne na słońce występują coraz częściej, zwykle u osób o jasnej karnacji skóry, dzieci i młodzieży. Częściej obserwowane są u kobiet niż u mężczyzn. Czasami zdarza się, że organizm samoczynnie wykształca tolerancje na słońce.
Jeżeli alergia na słońce nie ustępuje, skóra jest cały czas zaczerwieniona lub poparzona (nawet od delikatnych promieni słonecznych), w naszym gabinecie Biomed oferujemy terapię na słońce. Terapie powinny odbywać się raz w tygodniu. Ilość wizyt zależna jest od stanu pacjenta – zalecane jest minimum 5 terapii. Jedna terapia trwa ok 1 godziny.
Ważne jest wypicie wody w ciągu całej doby po terapii oraz nie stosowanie używek.

Najlepiej zdecydować się na terapię już zimą lub wczesną wiosną.
Po terapiach reakcja skórna na promienie słoneczne powinna ustąpić lub objawy mogą zostać w znacznym stopniu załagodzone.

Terapia biorezonansowa tak jak homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny komplementarnej nie zapewnia 100% skuteczności, jest to zawsze zależne od danego schorzenia i samego organizmu pacjenta oraz od jego sumiennego stosowania się do zaleceń. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i jeszcze nie jest rozpoznawalna.