Jako jedyny gabinet w Poznaniu pracujemy najnowszym aparacie BICOM optima® New współpracującym    z oprogramowaniem BICOMmultisoft®, posiadającym aż 12,5 tys. substancji!

Terapia biorezonansowa należy do nowoczesnych form medycyny niekonwencjonalnej, która polega na pobudzaniu zdolności autoregeneracyjnych organizmu i tym samym zwalczaniu wielu chorób, wykorzystując do tego naturalnie występujące w ciele drgania elektromagnetyczne. Metoda ta została opracowana przez naukowców niemieckich w latach 80-tych XX wieku i opiera się zarówno na medycynie chińskiej, jak i najnowszych osiągnięciach naukowych. Stymulacja elektromagnetyczna wywoływana przez specjalistyczną aparaturę BICOM® ma nie tylko właściwości terapeutyczne, ale umożliwia także przeprowadzanie precyzyjnej diagnostyki, która jest kluczowa dla późniejszej terapii. Diagnostyka oparta jest na specjalnie opracowanych szczegółowych testach, które pozwalają na dokładne określenie patologicznych zmian w organizmie oraz substancji go obciążających (alergenów, pasożytów, grzybów itp.). Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego urządzenia BICOM optima® New do terapii biorezonansowej możemy zapewnić naszym pacjentom:

IMG_3035

 

DIAGNOSTYKĘ:

 • alergii (pokarmowych, wziewnych itp.)
 • obciążeń organizmu (wirusami, bakteriami, grzybami, pasożytami, metalami ciężkimi itp.)
 • niedoborów witamin i minerałów
 • obciążeń środowiskowych

 

 

 

TERAPIĘ:

 • przeciwalergiczną (odczulanie)
 • przeciwbólową
 • schorzeń przewlekłych
 • antynikotynową, antyalkoholową i dotyczące innych nałogów
 • odchudzającą
 • obciążeń organizmu

Zarówno diagnostyka, jak i terapia są w pełni bezpieczne, całkowicie bezbolesne i nie kolidują z leczeniem konwencjonalnym. Naszymi pacjentami są osoby w różnym wieku, nawet dzieci poniżej 3 roku życia!

 

 

Do szczególnie ważnych obszarów działania aparatu BICOM® należą:

ALERGIA

domTesty alergiczne

Urządzenie pozwala na przeprowadzenie niezwykle dokładnych i wiarygodnych testów alergicznych, które są całkowicie bezinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne. Można je wykonywać nawet u małych dzieci. Na podstawie pomiaru można sprawdzić czy dany alergen stanowi obciążenie dla organizmu pacjenta.

Odczulanie

Diagnostyka alergii jest punktem wyjścia do rozpoczęcia odczuleń. Odczulanie alergenu polega na wygaszaniu alergii na daną substancję i w znakomitej części może być stosowana jako główna metoda terapeutyczna lub jako uzupełnienie tradycyjnych form leczenia. Doskonałe efekty osiągane są w zwalczaniu takich dolegliwości alergicznych jak: alergia pokarmowa,  wziewna, astma oskrzelowa, katar sienny, atopowe zapalenie skóry, alergie na jady owadów, pokrzywki, grzybice jelit.

 

pasozyty3PASOŻYTY

Specjalistyczne testy KTT® (Kombinowana Technika Testowania) obciążeń organizmu umożliwiają zdiagnozować miejsce występowania pasożytów, a także ich rodzaj. Testy KTT® pozwalają także na wykrycie obciążeń grzybami, wirusami i bakteriami, które obok pasożytów są źródłem wielu dolegliwości, takich jak
alergie, astma oskrzelowa, chroniczne stany zapalne, zapalenie zatok, zaparcia, zaburzenia funkcjonowania tarczycy itd. Na podstawie precyzyjnych testów, terapeuta jest w stanie dobrać odpowiednią terapię niszczącą dane obciążenie za pomocą częstotliwości biorezonansowych.

TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA

Aparat BICOM® wykarzuc_palenie1zuje rewelacyjną skuteczność w walce z nałogiem nikotynowym. Terapia polega na umieszczeniu w aplikatorze kubkowym podłączonej do aparatu niedopałka papierosa oraz na zintegrowaniu pacjenta z aparatem za pomocą aplikatorów. Specjalny dobór programów wywołuje reakcję mająca na celu wygaszenie fizycznego głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Skuteczność terapii określana jest na bardzo wysokim poziomie.

 

terapia_przeciwbolowa1TERAPIA PRZECIWBÓLOWA            

Terapia aparatem BICOM® pomaga zwalczać bóle różnego pochodzenia,dużą skuteczność wykazuje m. in.:

 • w bólach układu ruchowego (bóle reumatyczne, bóle kręgosłupa, bóle stawów, „łokieć tenisisty”, bóle pourazowe) oraz
 • w bólach napadowych (migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów i uszu).

Działanie aparatu wpływa nie tylko na likwidację objawów, ale w wielu przypadkach także przyczynę bólu, którą może być stan zapalny lub obciążenie pasożytami, grzybami lub metalami ciężkimi. Terapia przeciwbólowa nie koliduje z leczeniem farmakologicznym i może uzupełniać konwencjonalne metody leczenia.

ODCHUDZANIE

odchudzanie1Za pomocą aparatu BICOM® można przeprowadzić cykl terapeutyczny ( zalecane jest 8 terapii), który oparty jest na precyzyjnie dobranych programach takich jak: redukcja uczucia głodu, zahamowanie łaknienia na słodycze, detoksykacja organizmu, przyśpieszenie spalania tłuszczów, usprawnienie przemiany materii, regulacja zaburzeń hormonalnych czy regulacja równowagi kwasowo-zasadowej. Cykle terapeutyczne łączące w sobie minimum 8 terapii umożliwiają osiągnięcie zadowalających efektów w postaci szybszej utraty wagi.

 

WET1WETERYNARIA

Terapia biorezonansowa doskonale sprawdza się w diagnostyce i leczeniu przewlekłych i ostrych chorób u zwierząt. Jej działanie polega na użyciu systemu samoregulacji organizmu, który chroni organizm przed chorobami, usuwa blokady i obciążenia oraz aktywuje lecznicze mechanizmy własne organizmu. Ponieważ metody terapeutyczne wykorzystywane w aparacie BICOM® są bezbolesne i nieinwazyjne, nadają się do leczenia małych i dużych zwierząt.

Terapia biorezonansowa tak jak homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny komplementarnej nie zapewnia 100% skuteczności, jest to zawsze zależne od danego schorzenia i samego organizmu pacjenta oraz od jego sumiennego stosowania się do zaleceń. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i jeszcze nie jest rozpoznawalna.